ترفند های کامپیوتر

 System Restore در حقیقت تنظیمات صحیحویندوز را به خاطر می سپارد و آن را در محلی در دیسک سخت برای مواقعاضطراری ذخیره می کند و با بازیابی کردن این اطلاعات می توان مشکلرا تا حد زیادی حل کرد .

 

اولین گزینه سیستم ریستور یعنی RESTORE MY COMPUTER TO AN EARLIER TIME ویندوز را به حالت قبل باز گرداند و دومینگزینه یعنی Create Restore Points مناسب زمانی است که تصور می کنید تنظیمات کنونی ویندوز مناسب است که می توانید با انتخاب این گزینه  ریستور پوینتی ایجاد کنید تا در روز مبادا مجددا از این تنظیمات بهره ببرید.

 

برای استفاده از این قابلیت مراحل زیر را انجام دهید :

 

ابتدا منوی START را انتخاب کنید ALL PROGRAMS را کلیک و پس از آن Accessories را انتخاب کنید .سپس System Tools را بر گزینید و System Restore را کلیک کنید.

 

بعد از آن گزینه  RESTORE MY COMPUTER TO AN EARLIER TIME را کلیک کنید .

 

و تاریخی را که در آن کامپیوتر خوب کار می کرده است را کلیک کنید .

 

در پایان اطمینان حاصل کنید که تمام فایلهای باز را ذخیره کرده اید و پس از آن NEXT را کلیک کنید .

 

در این حالت سیستم عملیات بازیابی وبازگشت به قبل را آغاز می کند .پس از اتمام کار ،سیستم مجددا راه اندازی خواهدشد . پس از بازگشت به ویندوز پنجره ای باز می شود که با زدن OK به محیطویندوز وارد می شوید .

 

برای ساختن یک Restore Points به مسیرقبل رفته و این بار گزینه Create Restore Points را انتخاب کنید و با کلیکبر روی NEXT به قسمت بعد رفته و نامی را برای Restore Points جدید انتخابکنید و حال گزینه Create را کلیک کنید پس از چند لحظه کل تنظیمات ویندوزذخیره می شود . از این پس در صورت بروز مشکل هنگام بوت ویندوز باید کلید F8 را پایین نگاه داشت و با انتخاب گزینه Last Known Good Configuration ویندوز را به حالت قبل باز گرداند .

 

 

اگر در ایران ساکن هستید و از نرم افزارهای کرک شده استفاده می کنید توصیه می شود  قبل از انجامهر تغییری و نصب هر برنامه ای که نصب آن امکان دارد تغییراتی را در ویندوزاعمال نماید ( مانند آنتی ویروسها ، فایروالها و...)

 

برای جلوگیری ازخراب شدن ویندوز یکRestore Points ایجاد نمائید

/ 0 نظر / 11 بازدید